Reģistrēties

8000 1008

Ģimenes bieds – ērces01.07.2021

Pēdējos gados ar vien aktuālāks kļūst jautājums – kā pasargāt sevi un savu ģimeni no ērcēm. Mūsdienās arī mūsu uzticamos draugus – suņus – lielākā daļa sabiedrības uzskata par pilntiesīgiem ģimenes locekļiem. Tāpēc aicinājām Magnum Veterinārija eksperti Kristu Gaigalu pastāstīt vairāk par šiem nejaukajiem ciemiņiem un kā ar tiem cīnīties.

Mazas, bet bīstamas

Ērces ir aktīvas un dodas savos iekarojumos jau, kad termometra stabiņš ārā rāda ap +3°C.

Svarīgi atcerēties, ka ērces mums un mūsu dzīvniekiem var pieķerties ne tikai meža biezoknī, bet arī parkos, dārzos un pļavās. Vienas ērces siekalas var saturēt pat vairāku slimību ierosinātājus, piemēram, Laima slimību (jeb boreliozi), anaplazmozi un babeziozi.

“Jāatceras, ka saslimšana ar ērču pārnēsātām slimībām gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem var beigties ar smagām neārstējamām sekām. Tāpēc jo īpaši svarīgi nepieļaut ērču piesūkšanos nedz cilvēkiem, nedz mūsu četrkājainajiem draugiem,” uzsver eksperte.

Lai pastaiga parkā nebeigtos ar vizīti pie ārsta

Cilvēka drošībai, dodoties pie dabas, šīs sezonas aktualitāte ir maza un ērti lietojama ultraskaņas ierīce Tickless. “Zinātnieki no Kamerino universitātes Itālijā ir pārbaudījuši, ka ierīces izdotā ultraskaņa ir akustiska enerģija viļņu veidā, kuru cilvēki un dzīvnieki nedzird, taču ērces un blusas šo ultraskaņas viļņu ietekmē tiek dezorientētas, tās nespēj sajust cilvēku un identificēt to kā barību. Tickless ierīci vienkārši jāpiestiprina apģērba virspusē un jāieslēdz. Turklāt šīs ierīces ir piemērotas lietošanai pat mazuļiem.

Savukārt dzīvniekiem ir izstrādāti ļoti efektīvi veterinārie medikamenti, piemēram, skaustā pilināmi pilieni Advantix*. Galvenā priekšrocība - ērcei nav jāiekož dzīvniekam, lai tā tiktu neitralizēta, tādejādi maksimāli samazinās iespēja, ka mīlulis varētu saslimt ar suņa dzīvībai bīstamo babeziozi, kas Latvijā nu jau ir ļoti bieži sastopama. Turklāt tas nozīmē, ka vairs nav pedantiski jāpārbauda mīluļa kažoks pēc katras pastaigas, lai izvairītos no kāro assinssūcēju apdraudējuma,” skaidro Magnum Veterinārija eksperte.

*Bezrecepšu veterinārās zāles. Pirms lietošanas uzmanīgi izlasīt pievienoto lietošanas instrukciju un glabāšanas nosacījumus. Sīkāk par zāļu lietošanu un devām lasīt zāļu lietošanas instrukcijā. Izplatītājs un reklāmdevējs Magnum Veterinārija SIA. 07.2021

Magnum Veterinārija SIA

PBLC Biznesa Centrs
Ulbrokas 23, Rīga, LV-1021

Skatīt karti

Kontaktinformācija

T. +371 6716 0091

magnum@magnumvet.lv

Magnum

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, tu piekrīti sīkdatņu lietošanas noteikumiem!